+48 518 082 047
Zestawy fotowoltaiczne

Uziemienie instalacji fotowoltaicznej - co warto wiedzieć ?

KATEGORIA: montaz instalacji uziemienie pv uziemienie instalacji instalacja fotowoltaiczna

Uziemienie to nic innego jak połączenie jednej lub większej ilości elementów do ziemi, która posiada zerowe napięcie. Gwarantuje to  ochronę przed porażeniem i umożliwia poprawne działanie zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

 

Poprawnie uziemiona instalacja fotowoltaiczna to gwarancja bezpiecznej pracy.  Uziemienie PV poprawia ochronę przeciwporażeniową, przeciwprzepięciową i odgromową oraz bezpieczeństwo instalacji w sytuacji uszkodzenia modułów.


Czym jest uziemienie instalacji fotowoltaicznej i dlaczego warto o tym pamiętać?


Instalacja fotowoltaiczna to nic innego jak układ elektryczny na naszym dachu. A wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z elektryką konieczny jest szereg zabezpieczeń.


Uziemienie instalacji PV to przede wszystkim ochrona przed pożarem nas, naszego domu czy samej instalacji. Uszkodzenia instalacji mogą doprowadzić do przeładowania, a następnie do wybuchu instalacji lub zwarcia.

solar-energy-4164170_1280


Na czym polega Uziemienie instalacji PV ?

 

Uziemienie instalacji fotowoltaicznej polega na uziemieniu modułów oraz metalowych elementów konstrukcji wsporczej. Aby uniknąć pojawienia się dodatkowych prądów pasożytniczych oraz wysokiego napięcia elektrostatycznego wszystkie ramki modułów oraz wszystkie metalowe części urządzeń i instalacji, powinny zostać objęte uziemionym systemem połączeń wyrównawczych. Zastosowanie tego rodzaju zabezpieczenia eliminuje zjawisko przepięcia. Dzięki uziemieniu nie musimy się martwić zmiennymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak intensywne opady i burze. 

Wróć do listy wpisów

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar